Archiwum

Filtr
 • Zmarła Prof. dr hab. n med. Halina Kroh

 • Pożegnanie Alfeda Nowotkę

 • Najbliższe prezentacje zespołów naukowych IMDiK PAN

  Przedstawiamy harmonogram prezentacji zespołów naukowych Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN.

 • Zmarła prof. dr hab. Janina Rafałowska

 • Wyniki rekrutacji 2017/2018

  Wyniki kolokwium kwalifikacyjnego
  przeprowadzonego w dniu 29 czerwca 2017 r.
  w ramach naboru na studia doktoranckie w IMDiK PAN
  rozpoczynające się 1 października 2017 roku

   

 • Zmarł Profesor Jerzy Vetulani

 • Obrona rozprawy doktorskiej 23 lutego 2017 p. mgr Marka Konopa

  Dnia  23 lutego 2017 roku w Sali Konferencyjnej Instytutu Medycyny  Doświadczalnej i Klinicznej  im. Mirosława Mossakowskiego PAN odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr chemii Marka Konopa.

   

   

 • Obrona rozprawy doktorskiej 15 grudnia 2016 p. mgr Marty Cąkała-Jakimowicz

  Dnia  15 grudnia 2016 roku w Sali Konferencyjnej Instytutu Medycyny  Doświadczalnej i Klinicznej  im. Mirosława Mossakowskiego PAN odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr biologii Marty Cąkała-Jakimowicz.

   

   

 • Pożegnanie Profesora Krzysztofa Wędzonego

  Dyrekcja i Rada Naukowa IMDiK, w tym i poza tym liczne grono pracujących w Instytucie przyjaciół, z wielkim żalem przyjęły wiadomość, iż w sobotę, dn.  19.11.2016 r. zmarł Profesor Krzysztof Wędzony, wybitny neurofarmakolog, Dyrektor Instytutu Farmakologii PAN w Krakowie, członek naszej Rady.
  Nie czas i nie nastrój na schematyczne wyliczanie jego wszechstronnych osiągnięć.
  Krzysztof Wędzony był uczonym uniwersalnym, wielkim znawcą nauk  o życiu,  a jednocześnie wybitnym egzekutorem prozy życia dla dobra nauki.  
  Odszedł w pełni sił twórczych. Jego śmierć była szokiem dla wszystkich, którzy mieli sposobność zetknąć się z Jego niespożytą, mądrą i przyjazną energią, najwyraźniej pochodzącą z mnogości źródeł, jej promienie dotykały bowiem różnych dziedzin życia.
  Interesował się literaturą, sztuką, muzyką, w każdej z dziedzin której dotknął stawał się  żarliwym odbiorcą i wysmakowanym, twórczym komentatorem.  
  Był zawsze w biegu, w niekończącym się maratonie skutecznie przewodził wszystkim, którzy dążyli ku lepszej nauce i głębszemu przeżywaniu. Maratonu nie ukończył, Nauka straciła Przewodnika którego trudno będzie zastąpić …
   
  Jan Albrecht

 • Obrona rozprawy doktorskiej 23 listopada 2016 p. mgr Kamila Synoradzkiego

  Dnia  23 listopada 2016 roku w Sali Konferencyjnej Instytutu Medycyny  Doświadczalnej i Klinicznej  im. Mirosława Mossakowskiego PAN odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr biotechnologii Kamila Synoradzkiego.