Szanowni Państwo,

poniżej zamieszczamy szczegółowe informacje dotyczące konkursu EPSO w dziedzinie badań naukowych (AD7) – EPSO/AD/413/24.

Kandydaci mogą składać aplikacje do 10 grudnia 2024 r. do godz. 12:00 (czas brukselski).

Konkurs ten, organizowany przez Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO) ma na celu rekrutację badaczy na stanowiska w instytucjach Unii Europejskiej, w tym we Wspólnym Centrum Badawczym (JRC), które jest jednym z najważniejszych ośrodków badawczo-naukowych w UE. Praca w tych instytucjach to nie tylko szansa na rozwój zawodowy, ale także możliwość współpracy z międzynarodowym zespołem ekspertów i naukowców w ramach projektów badawczych realizowanych przez Unię Europejską.

Aby zgłosić się do konkursu, należy spełniać następujące wymagania:

Ø  trzeba być obywatelem UE i korzystać z pełni praw obywatelskich

Ø  trzeba mieć gruntowną znajomość jednego z języków urzędowych UE oraz zadowalającą znajomość innego języka urzędowego UE

Ø  wykształcenie i doświadczenie zawodowe:

o    trzeba mieć ukończone studia uniwersyteckie trwające co najmniej trzy lata, potwierdzone dyplomem

o    trzeba mieć siedem lat odpowiedniego doświadczenia zawodowego (szczegółowe wymagania zależą od dziedziny)

oraz

Ø  trzeba być autorem co najmniej dwóch recenzowanych publikacji naukowych.

Konkurs obejmuje 10 obszarów badawczych, na które kandydaci mogą aplikować. Warto zaznaczyć, że każdy kandydat może ubiegać się tylko o jeden obszar. Liczba poszukiwanych kandydatów jest ograniczona i zależy od potrzeb danej dziedziny. Wszystkie szczegóły dotyczące dostępnych obszarów i liczby rekrutowanych osób zostały uwzględnione w dokumentach konkursowych – załączam ogłoszenie o konkursie.

Obszar

Liczba poszukiwanych kandydatów

Nauki o środowisku i klimacie, inżynieria i ekonomia

64

Nauki o energii i zrównoważony rozwój

60

Technologie informacyjne i (cyber)bezpieczeństwo

73

Analiza danych, badania i aplikacje do podejmowania decyzji opartych na dowodach

74

Badania i aplikacje w sztucznej inteligencji, uczeniu maszynowym i systemach złożonych

73

Aplikacje kosmiczne i technologie geo-informacyjne

46

Ochrona zdrowia i konsumentów

54

Nauki o transporcie i zrównoważona mobilność

58

Nauki społeczne, ekonomiczne i polityczne

67

Nauki behawioralne, ekonomia i edukacja

53

Aby pomóc kandydatom w procesie rekrutacji, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów organizuje w dniu 12 grudnia br. hybrydowe warsztaty, które będą dotyczyć przygotowania do testów EPSO (Computer-Based Testing) – pierwszego etapu procesu selekcji. Zapisy są możliwe pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." data-linkindex="0">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a link do informacji na Linkedin jest dostępny tu: https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7264204032586502144

W celu lepszego zrozumienia procesu rekrutacyjnego oraz przygotowania się do konkursu, przesyłam również następujące materiały:

  • Link do strony rekrutacyjnej EPSO dla tego konkursuhttps://eu-careers.europa.eu/pl/scientific-research-administrators, na której znajdują się szczegółowe informacje o konkursie, dostępnych obszarach badawczych oraz wymaganiach dla kandydatów.
  • Film instruktażowy na kanale YouTubeTutorial for the Scientific researchers competition - YouTube. Przewodnik po konkursie EPSO dla badaczy. Film ten wyjaśnia w skrócie, na czym polega konkurs oraz jak przebiega procedura selekcji. Jest to świetne źródło wiedzy dla osób, które nie mają doświadczenia z tego typu procesami rekrutacyjnymi.
  • Linki do postów na Linkedin KPRM, w których promujemy konkurs (również z prośbą o dalsze udostępnianie):

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7263152623577407488

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7262862573107085316

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7259835994483412994

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7263965220329414657

 

Dodatkowe informacje odnośnie do wymagań związanych z wykształceniem oraz doświadczeniem zawodowym dla poszczególnych dziedzin:
Informacja dla badaczy
Ogłoszenie o konkursie

Z poważaniem

Natalia Rak

Specjalista
Wydział Polityki Naukowej i Innowacji
Departament Innowacji i Rozwoju
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji NEUROPATOLOGIA PSYCHIATRIA 2024, która odbędzie się online w dniu 22 listopada 2024 roku.

Spotkanie będzie miało charakter interdyscyplinarny i zostaną podczas niego zaprezentowane najnowsze osiągnięcia naukowe i kliniczne z zakresu tematycznego interesującego szerokie grono naukowców i lekarzy.

W gronie wybitnych wykładowców znajdują się m.in.:

  • prof. Carsten Korth (Dusseldorf),
  • prof. Wiesława Grajkowska (Warszawa),
  • prof. Rafał Stec (Warszawa),
  • dr hab. Mieszko Olczak (Warszawa),
  • dr hab. Dorota Gołąbek-Sulejczak (Warszawa),
  • dr Elżbieta Nowicka (Gliwice),
  • prof. Tomasz Sobów (Łódź).
     

Tematyka wiodąca konferencji:

  • Patologiczne białka w patogenezie schizofrenii,
  • Nowości w diagnostyce neuropatologicznej chorób neurozwyrodnieniowych,
  • Diagnostyka i leczenie guzów mózgu w kontekście zmian molekularnych,
  • Neuroobrazowanie funkcjonalne w chorobach psychiatrycznych.
     

W trakcie konferencji odbędzie się także sesja plakatowa z prezentacją wyników badań.
Wszystkie zaakceptowane streszczenia zostaną opublikowane w czasopiśmie Folia Neuropathologica.

Rejestracja: Szczegóły dotyczące programu, rejestracji i dostępu do wydarzenia znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: https://www.neuropath.pl/

  

Nabór do Programu BioLAB 2025-26

I. Program BioLAB – podstawowe informacje

Program BioLAB umożliwia odbycie rocznego stażu badawczego w laboratorium znajdującym się w jednej z czterech wymienionych poniżej instytucji w USA studentom i studentkom studiów magisterskich oraz doktoranckich nauk biologiczno-chemicznych i medycznych:

  • University of Virginia, Charlottesville
  • University of Chicago, Chicago
  • University of Texas Southwestern Medical Center, Dallas
  • Oklahoma Medical Research Foundation, Oklahoma City  


Podczas stażu studenci i studentki prowadzą samodzielne badania w nowoczesnych laboratoriach, których wyniki często są publikowane w recenzowanych czasopismach naukowych. Oprócz tego biorą aktywny udział w życiu amerykańskiej uczelni, uczestniczą w seminariach, wykładach gościnnych oraz poznają amerykańską kulturę. W niektórych przypadkach mają również możliwość wykorzystania wyników badań do pracy magisterskiej/doktorskiej w uczelni macierzystej.

Program jest dedykowany zarówno studentom i studentkom posiadającym polskie obywatelstwo jak i studentom i studentkom międzynarodowym, którzy ukończyli studia I stopnia w polskiej uczelni. 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej Programu BioLAB: WERSJA PL – https://fulbright.edu.pl/biolab/, WERSJA EN – https://fulbright.edu.pl/biolab-program/.

II. Spotkania informacyjne

W trakcie trwania naboru odbędą się spotkania stacjonarne z założycielem Programu – prof. Zygmuntem Derewendą (University of Virginia) oraz gośćmi - prof. Agnieszka Urban-Świątecką (University of Virginia), prof. Łukasz Joachimiak (UT Southwestern Medical Center) oraz dr hab. Paweł Stączek (Uniwersytet Łódzki) w różnych miejscach w Polsce. Dodatkowo planujemy spotkania online, w których udział weźmie Kierowniczka Programu - Patrycja Donaburska - oraz stypendyści:stki obecnie biorący udział w Programie. Wszystkie informacje o spotkaniach są na bieżąco uaktualniane na podlinkowanej stronie internetowej. 


Pytania dotyczące uczestnictwa w programie:

Kierowniczka Programu - Patrycja Donaburska: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


4th edition of the virtualLife and Space Conference organized by the Polish Astrobiology Society and held from December 5-8, 2024
 
Explore Interdisciplinary Insights:
Dive with us into a convergence of diverse fields, such as Origin of Life and Evolution, Extremophiles, Space BioTech, Space Architecture, Computational Astrobiology, and Extraterrestrial Habitation, among others. We’re also providing a unique platform for science educators to showcase their innovative ideas! Discover the full range of sessions here.
 
Keynote Speakers for LAS2024:
  • Janusz Pętkowski - Massachusetts Institute of Technology
  • Jakub Ciążela - Institute of Geological Sciences, Polish Academy of Sciences
  • Steven Benner  - The Westheimer Institute for Science and Technology
A Look Back:
It is the fourth edition of the LAS conference. We have built a platform for experienced researchers and those who are taking the first steps in the world of space-related science. We hope that you will be able to join us and our growing community.
 
How to Participate:
  • Abstract Application Deadline: 5.11.2024 
  • Registration: Link to Registration 
  • Submission: Multiple abstracts for 15-minute presentations or poster presentations are welcome.
  • Details: The comprehensive schedule will be available on our Conference website post-registration.
We warmly welcome scientists at all career stages, from undergraduate students to veteran researchers and science enthusiasts, to join us and help shape the future of Astrobiology.
 
Affordable Access to Cutting-edge Knowledge:
We are passionate about making astrobiology accessible, inclusive, and independent, hence the nominal conference fee of $12. Our work is voluntary, and the fees are meant to cover the cost of the online platform. By sharing your insights as a presenter, you will support our community and its mission to democratize access to the intriguing field of astrobiology.
 
 Life and Space

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam do udziału w naszych nowych warsztatach: Introduction to clinical trials oraz Genome-wide and epigenome-wide association studies for complex diseases, które odbędą się już na początku przyszłego roku! Warsztat przeznaczony jest dla naukowców, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie badań klinicznych, genetycznych i epigenetycznych. Warsztaty poprowadzi dr Nuno Sepúlveda, adiunkt na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, gdzie wykłada biostatystykę. Dr Sepúlveda ma ponad 20-letnie doświadczenie i opublikował ponad 150 artykułów w prestiżowych czasopismach, takich jak Nature Genetics i Science Translational Medicine. Jego badania koncentrują się na wykorzystaniu technik statystycznych i uczenia maszynowego do zrozumienia chorób przewlekłych, a obecnie prowadzi projekt Horizon Europe, realizujący badania kliniczne nad kontrolą malarii w Etiopii i na Madagaskarze.

Oto harmonogram najbliższych 2-dniowych warsztatów: 

  • Analiza danych RNA-seq w R – 15.11.2024 i 22.11.2024
  • Statystyka w języku Python – 27.11.2024 i 29.11.2024
  • Analiza danych metabolomicznych – 5-6.12.2024
  • Wprowadzenie do R i RStudio dla początkujących – 11 i 13.12.2024
  • Zaawansowana analiza danych metabolomicznych – 19-20.12.2024
  • Statystyka w R i RStudio – 8 i 10.01.2025
  • Podstawy Pythona z wykorzystaniem sztucznej inteligencji – 22 i 24.01.2025
  • Uczenie maszynowe w Pytonie od podstaw – 29 i 31.01.2025
  • Uczenie głębokie w Pythonie (sieci neuronowe) – 19 i 21.02.2025
  • Introduction to Clinical Trials – 27-28.02.2025
  • Genome-wide and epigenome-wide association studies for complex diseases – 13-14.03.2025
  • Amplicon sequancing analysis – 23-24.03.2025
  • Uczenie maszynowe w R od podstaw – 2 i 4.04.2025
  • Analiza danych proteomicznych –  10-11.04.2025
  • Uczenie głębokie w R (sieci neuronowe) – 6-7.05.2025

Oferujemy również warsztaty dla grup zorganizowanych. W przypadku takiego zgłoszenia, termin ustalamy z prowadzącymi zgodnie z sugestiami uczestników:

  • Analiza wyników badań klinicznych w RStudio – 2-dniowe warsztaty
  • Programowanie i zarządzanie sztuczną inteligencją – 6-cio modułowy warsztat

Szkolenia mają charakter prowadzonych na żywo warsztatów ze sprawdzaniem postępów uczestników i możliwością zadawania pytań. Po ukończeniu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat.

Aby uzyskać więcej informacji o naszych szkoleniach oraz w celu rejestracji, zapraszam do odwiedzenia naszej strony internetowej:

https://xenstats.pl/warsztaty-bioinformatyczne 

Ponadto, oferujemy również kursy stacjonarne dla zorganizowanych grup oraz specjalistyczne usługi bioinformatyczne i statystyczne w ramach projektów naukowych.


Serdecznie zapraszam!

Prof. nadzw. dr hab. Aneta Sawikowska

Prezes Zarządu Xenstats sp. z o.o.
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

@ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 606 611 914

www.xenstats.pl www.xenstats.com